1,2 biliona w rajach podatkowych posiadają amerykańskie korporacje


apple

Rok temu, Apple szef  Tim Cook był stanowczy. Stających przed komisją Senatu USA , człowiek, który prowadzi największą firmą na świecie powiedział politykom proste: Apple nie miał zamiaru wprowadzać miliardy dolarów zysków ze swoich międzynarodowych operacjach do momentu gdy Skarbu USA nie obniży podatków.

„Nie mam aktualny plan przynieść je z powrotem przy obecnej stopie podatkowej,” 

powtórzył: „Nie mam aktualny plan, aby to zrobić przy obecnych stawkach podatkowych.”

Dla wszystkich, że jednak niewielu polityków amerykańskich wyjdzie walczyć trudno obronić irlandzkich uzgodnień podatkowych Apple. Nie mają pewne uogólnione ostrzeżenia z sekretarzem skarbu USA Jack Lew które poruszają Komisja mogłaby mieć „wpływ na obniżenie inwestycji transgranicznych USA-UE” oraz że Waszyngton musiałyby „rozważyć potencjalne reakcje”.

Ale jak światowi przywódcy spotkają się w Hangzhou, Chiny, w niedzielę po ostatnim szczycie G20, istnieją małe oznaki te € 13 mld  spowoduję to kryzys pomiędzy krajami .

 

3884

W końcu jednak, że administracja Obamy przeniósł się wystarczająco szybko wprowadzić ostrzejsze przepisy zniechęcić oferty inwersji, udaremniając plany firmy Pfizer . Ale to była kolejna pobudka: korporacyjna Ameryka jest nieopodatkowana . 

„Sprawa Apple jest świetną ilustracją najbardziej agresywnego planowania podatkowego, który jest gdzieś tam … [Produkowany] ogromne zyski, że skończyło się opodatkowane nigdzie. To właśnie z powodu tych rodzajów systemów, że G20 zadawanych nam zacząć patrzeć na głównych reform podatkowych [trzy lata temu]. „

Jest to opracowanie OECD w sprawie reformy podatkowej, która skłoniła Irlandii do definitywnego zamknięcia luk, które pozwoliły Apple i inne koncerny użyć „dziur podatkowych ” Irlandzkim  firmom otrzymują miliardy dolarów dochodu, który następnie udał nieopodatkowane. W rezultacie, Apple odwija jego zastosowanie takich układów w ubiegłym roku.

Teraz  się okaże, czy Vestager wykazuje apetyt na dalsze dzieje po dużych sum pieniężnych z bogatych amerykańskich korporacji, które wykorzystywane agresywnych struktur podatkowych w Europie. Ona ma już dwóch podejrzanych o oferty ukochaną w jej zabytków – oddzielna orzeczeń podatkowych przyznanych przez Luksemburg do McDonalda i Amazon. I nie wyklucza dodanie więcej.

Bez względu na wynik, jednak Waszyngton i Wall Street obudziły się z możliwością, że jeśli Ameryka nie chce opodatkować nadmuchania przybrzeżnych gór pieniężnych z jej liderów, inne są teraz grubą czcionką, aby to zrobić.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

log in

reset password

Back to
log in
Sprzedajnamsamochod.pl Skup samochodów używanych gdynia Skup samochodów gdynia