Ciężarne delfiny „śpiewają” swoim młodym, nadając im imiona


delfin.jpg

 Inteligencja Delfinów  nigdy nie przestaje nas zadziwiać . Najnowsze badania potwierdzają , jak bardzo rozwinął się  te zwierzęta. Naukowcy stwierdzili, że delfiny w ciąży „śpiewa” do ich nienarodzonych młodych, a kiedy przyjdzie na świat wcześniej. Według naukowców, dzięki czemu mogą one dać imiona potomstwu..

W celu komunikowania się ze sobą delfiny korzystać z niektórych fal dzwiękowych.

Badania te zostały przeprowadzone wcześniej, ale teraz naukowcy skupili się na typach dzwięku  i czy zmieniają sie  po porodzie.

Młode uczą się matki głosu

Istnieje hipoteza, że jest to część indoktrynacji – Ames powiedział podczas konferencji. – Widzimy, że zjawisko, które w ostatnim trymestrze ciąży niemowlęta  uczą się dzwięku i  wybierają  głos matki. Nie wiemy, czy tak samo jest w przypadku delfinów, ale to może być coś takiego.

Naukowcy przeprowadzili badania, w parku rozrywki Six Flags Discovery Kingdom w Vallejo w Kalifornii, gdzie delfiny. Naukowcy nagrana 80 godzin dźwięku tych zwierząt, na dwa miesiące przed przybyciem młodych na świecie i dwa tygodnie po porodzie.. Naukowcy odkryli, że delfiny  w ciąży  dostarczały nowych dzwięków  , który słychać coraz częściej w parku ,  a gdy młode przychodzą na świat, jest już używany coraz mniej. Naukowcy również zauważyli , że pozostałe delfiny żyją z kobietą w ciąży zachowywały się znacznie ciszej niż zwykle. Myślą, że mogą zachowywać się w taki sposób, żeby nie mylić z ich głosy  z Głosem matki.

Nadanie imiona

Ponadto, gdy matka świata wydawała już charakterystyczny dzwięk ciąży, inne delfiny w grupie zaczęli częściej się komunikować . Ale dźwięk wydawał się matką do jej nienarodzonego dziecka jest wyraźnie różni się od tych, którzy wydawało się pozostałe zwierzęta. Może to być zatem podawanie imiona nowego delfina .

Facebook Comments

log in

reset password

Back to
log in
Sprzedajnamsamochod.pl Skup samochodów używanych gdynia Skup samochodów gdynia