Elon Musk po za Marsem chce kolonizować też inne planety


elon-space-x

Przez większość swojego 14 letniego istnienia, SpaceX skupiła się na projektowaniu i konstruowaniu sprzętu, który doprowadzi do jego ostatecznego celu: kolonizacji Marsa. Plany te pozostawały tajemnicą ale oczekuje się że  zmieni się to  27 września, podczas sesji na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym , kiedy Musk poda szczegółowy opis niektórych z  planów po raz pierwszy na forum publicznym.

 

Elon Musk, chairman and chief executive officer of Tesla Motors Inc., speaks to the media as he arrives for the Allen & Co. Media and Technology Conference in Sun Valley, Idaho, U.S., on Tuesday, July 7, 2015. Billionaires, chief executive officers, and leaders from the technology, media, and finance industries will gather this week at the Idaho mountain resort conference hosted by investment banking firm Allen & Co. Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

Jednak w przeddzień spotkania, pojawiła się niespodzianka na Twitterze. Statek   będzie w stanie wynieść  około 100 ton ładunku i 100 osób na powierzchni Marsa . Do tej pory zostały nazwany jako Mars Colonial Transporter, nie można się tak nazywać zasugerował Elon Musk .”Okazuje się, że MCT mogą wykraczać daleko poza Marsa, więc będzie potrzebował nowej nazwy …”

Mars, jak się okazuje, nie jest w Układzie Słonecznym jedyym  do zamieszkania światem dla potencjalnych nowych kolonistów świata.Księżyc, Wenus, asteroida Ceres i zewnętrzne księżyce Solar System Tytan i Kallisto mają pewne zalety , które mogą pozwolić na koloniach żyć . Jednak Mars posiada dużo zalet , ze względu na jego względnej bliskości Ziemi, cienką atmosferą,  źródła wody w lodzie . Musk teraz suferuje , że niektóre z tych bardziej odległych miejsc, zwłaszcza wokół księżyców Jowisza i Saturna, może być osiągalny z Systemem Transportu międzyplanetarnych.

Facebook Comments

log in

reset password

Back to
log in
Sprzedajnamsamochod.pl Skup samochodów używanych gdynia Skup samochodów gdynia