Letnie igrzyska paraolimpijskie Rio 2016. Robert Jachimowicz srebrnym medalistą w rzucie dyskiem!


z20664681qrobert-jachimowicz

Polak przegrał tylko z mistrzem i rekordzistą świata Łotyszem Aigarsem Apinisem, który oddał trzy najdłuższe rzuty w konkursie. Jachimowicz w najlepszej próbie rzucił 19,10 m, Łotysz był poza zasięgiem.

 

Polak startował w klasie F52. To sportowcy z różnymi rodzajami porażenia mózgowego i uszkodzeń rdzenia kręgowego. Startują na wózkach, mają sprawne bądź częściowo sprawne ramiona, łokcie i nadgarstki, ale niesprawne nogi.

 

22

Jachimowicz w najlepszej z sześciu prób rzucił 19,10 m. Bezkonkurencyjny był mistrz i rekordzista świata Łotysz Aigars Apinis, który w najlepszej próbie rzucił 20,83 m. Rekord świata wynosi 21,44 m i został ustawiony przez Łotysza na zeszłorocznych mistrzostwach świata w Doha, gdzie Jachimowicz był drugi.

Czwarte miejsce w Rio zajął inny Polak, Adrian Imianowski. W najlepszej próbie rzucił 16,21 cm. Trzeci był Chorwat Velimir Sandor, który rzucił 18,24 m.

To pierwszy medal dla polski na letnich igrzyskach paraolimpijskich w Rio.

16 lat temu odebrano mu złoto na IO

 

z20664683qrobert-jachimowicz-na-ms-w-doha

Robert Jachimowicz ma 49 lat. Jak czytamy w artykule Michała Pola dla Przeglądu Sportowego, Jachimowicz stracił władzę w nogach i po części w rękach w wypadku na motorze. W Sydney odebrano mu złoty medal po tym, jak po zawodach nie wykonał ćwiczenia przed komisją medyczną. Potem na prawie 13 lat rozstał się ze sportem.

Facebook Comments

log in

reset password

Back to
log in
Sprzedajnamsamochod.pl Skup samochodów używanych gdynia Skup samochodów gdynia