Najstarszy człowiek świata


najstarszy człowiek świata

Najstarszą osobą jest 122 letnia Jeanne Louise Calment (Francja). Urodziła się 21 lutego 1875 roku a Joanna zmarła w domu opieki w Arles, na południu Francji w dniu 4 sierpnia 1997 r.

Jeanne Calment przeżył wiele ważnych wydarzeń, które ukształtowały świat, w którym żyjemy dzisiaj. Zdarzenia te wystąpiły we wszystkich dziedzinach życia; społeczne, polityczne, naukowe i technologiczne .

Ona przeżyła dwie wojny światowe, rozwój telewizji,powstanie samochodu oraz samolotu .

Film z 120 urodzin Jeanne Calment :

Wydarzenia za życia Jeanne Calment :

Otwarcie Wieży Eiffla
Otwarta w dniu 31 marca 1889, kiedy miała 14 lat. Pierwotnie był on postrzegany jako tymczasowa budowla i miał być rozebrany w 1910 roku jednak, ze względu na jego przydatność w wielu dziedzinach naukowych takich jak astronomia i meteorologia, został uratowany przed zniszczeniem i remianed najwyższy budynek na świecie do 1930 r.

Pierwszy wyścig Tour de France
Impreza rowerowa czołową na świecie po raz pierwszy odbył się w lipcu 1903. Zwyciężył Maurice Garin, znany jako „le Ramoneur” (kominiarz), który wygrał z łatwością. zdobył także trofeum w następnym roku, . Teraz miliony ludzi ogląda wyścig każdego lata.

Spotkanie Vincent van Gogha
Jeanne Calment przypomina spotkanie wielkiego holenderskiego artysty w sklepie ojca w Arles i sprzedaje mu kolorowe długopisy pamięta że był niechlujny i pachniało od niego alkoholem. Słoneczniki (Les Tournesols), jeden z serii siedmiu , które zostały namalowane podczas jego pobytu w Arles w 1888 roku, sprzedany na aukcji w dniu 30 marca 1987 za rekordową cenę £ 22.500.000

Prowadziła bardzo aktywny tryb życia, zajmując ogrodnictwem w wieku 85-lat i wciąż jedziła na rowerze w wieku 100 lat . Jean grała w filmie wieku 114 lat Vincent and Me – stając się najstarszą aktorką grająca w filmie. Jej kluczem do długiego życia była oliwa z oliwek, czekolada i palenie . Zrezygnowała z palenia w 1995 roku , ponieważ była zbyt ślepa, aby zapalić . Humor Pani Jean dopisywał aż do jej śmierci.

Słoneczniki były jej ulubionymi kwiatami .

Facebook Comments

log in

reset password

Back to
log in
Sprzedajnamsamochod.pl Skup samochodów używanych gdynia Skup samochodów gdynia