Naukowcy właśnie zbliżył się do zrozumienia genetycznych korzeni przestępstwa


pobrane

Dlaczego niektórzy ludzie popełniają przestępstwa, a inni nie.

Podobnie, nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, dlaczego niektórzy ludzie kończy się w więzieniach i zakładach karnych, podczas gdy inne nie.

Ale w tym samym czasie, populacja ludzi, którzy kończą w więzieniu łaczą pewne cechy. A naukowcy chcą teraz znaleźć jedną wspólną cechę  do określonych zachowań.

Antyspołeczne zaburzenie osobowości (ASPD – wiki) jest szalenie popularna  w więzieniach. Weźmy  100 osób  na ulicy, a szanse są tylko jeden do trzech  że będzie miała ASPD. Weźmy 100 osób z więzienia  i można się spodziewać że od 40 do 70 z nich będą miały zaburzenia.

To istotne, ponieważ ASPD została połączona z agresją, drażliwość, brak poszanowania dla reguł, lekceważenie innych ludzi i nieuczciwością .

Międzynarodowy zespół fiński, amerykańskich, brytyjskich i szwedzkich naukowców przeanalizowała dane z fińskich danych  przestępstw – bazy testów psychologicznych i materiału genetycznego od 794 fińskich więźniów , pomiędzy 2010-2011.

wiezniowie i przemoc

Spośród 794 więźniów, 568 miało ASPD. Wyniki badań są interesujące same w sobie –  zrozumienie ASPD od strony genetyki będą  odgrywać ważną rolę.

Także naukowcy mają wątpliwości czy ich badania będą używane w odpowiedni sposób .

„Wyniki tego badania nie mogą być realizowane w celach prognostycznych lub w sądach, aby mieć jakąkolwiek wagę prawną”

W przeszłości, odwołanie do  genów i przemocy były – w słowach naukowców – „nadużywane” przez prokuratorów jako dowód, że oskarżeni są agresywni . Badanie pokazuję że jest związek między genami a przemocą w życiu .

Są to ważne powody które dają naukowcom  wiedzę odnośnie  zaburzeń takich jak ASPD, ale też realne niebezpieczeństwo że  geny ludzkie mogą być  wykorzystywane jako dowód, że są przestępcami.

Facebook Comments

log in

reset password

Back to
log in
Sprzedajnamsamochod.pl Skup samochodów używanych gdynia Skup samochodów gdynia