Nowa koncepcja Mercedesa z lądowaniem drona na dachu


Drony będą lądować na Vanach Mercedesa.

 

Drony jako  dostawcy mogą być użyte  jako dostawca leków i produktów lekkich z Amazon oraz  pizzy. Ale nowy pomysł między Mercedes-Benz i producentów dronów Matternet i Starship Technologies wynika, że samochody dostawcze mogą pozostać integralną częścią sieci dostawy przez jakiś czas.

Nowa koncepcja pojazdu  Mercedes-Benz, który opiera się na  lądowania na dachu samochodu . Wewnątrz będzie zautomatyzowane systemy do załadowania drona i zamiany bateri na naładowaną .

 

 

 

 

Tymczasem, firmę planuje używać robotów które są już testowane w Londynie. A „Mothership” van będzie posiadał  osiem takich robotów, które będą potrafiły dostarczyć 400 paczek . Starship twierdzi, że może to zwiększyć liczbę paczek dostarczanych podczas zmiany dziewięcio godzinnej nawet aż o 120 procent ,

Uruchamianie dronów na długich odległościach tam iz powrotem z ustalonym centrum dystrybucji wydaje się nieprawdopodobne drony mają ograniczony zasięg i utworzenie wielu takich obiektów może okazać się kosztowne. Nie ma również fakt, że drony są dobre tylko do przenoszenia małych obciążeń , drony firmy Matternet może unieść  2,2  kilograma .

Korzystanie z vana jako centrum dystrybucji telefonii komórkowej może znacznie zmniejszyć te problemy. Na obszarze gęstej adresy dostaw, autonomiczne drony mogą dostarczać małe paczki , podczas gdy kierowca furgonetki dostarcza cięższych paczek do reszty okolicy.

 

 

 

Choć nowe przepisy federalne w USA otworzyły bramy dla wielu firm i usług związanych z dronów, firmy nadal muszą uzyskać specjalne zwolnienia, jeśli chcą latać nad tłumy ludzi lub poza wizją operatora.

Ale gdy przedsiębiorstwa mają wreszcie zacząć używać dronów do dostawy towarów, nie należy zakładać że samochody kurierów znikną z ulic .

 

 

 

Facebook Comments

log in

reset password

Back to
log in
Sprzedajnamsamochod.pl Skup samochodów używanych gdynia Skup samochodów gdynia