Obok Ziemi przeleciała nieznana dotąd asteroida .


asteroida

Po raz drugi w ciągu dwóch tygodni w locie planetoid bliskich Ziemi jest wciąż nieznana. Obiekt, który widzieliśmy wczoraj – w RB1 w 2016 – było około 40.000 km od Ziemi.
Astronomowie odkryli kolejną asteroidę – tuż przed lecieli obok planety w odległości nie więcej niż jedną dziesiątą odległości pomiędzy nami a Księżycem września 7. Takie zdarzenie miało miejsce po raz drugi w ostatanich dwóch tygodniach .

Nowo odkryta planetoida – 2016 r RB1, będą nieco niższe niż w 2016 QA2, który przeleciał obok Ziemi pod koniec sierpnia, w pewnej odległości. Jednakże, te dwa obiekty są bardzo podobne. 2016 RB1 wynosi od 7,6 do 15,2 metrów średnicy, a to było wczoraj 40.230 km od Ziemi. 2016 QA2 jest około 15,2 m średnicy i oddzielone od planety co najmniej około 80000 km.

Pomimo faktu, że jest to nieco zaskakujące, że nie wie o ich istnieniu, dopóki nie pojawią obok Ziemi . Otacza nas  po prostu bardzo rozległa przestrzeń i podróżuje wiele ciał. Jest zatem bardzo łatwo przeoczyć coś ważnego. Co więcej, tym trudniej jest przewidzieć, co stanie się z asteroidą, gdy tylko zbliżył się do ziemi, ze względu na ciekawy efekt, który występuje, gdy orbita obiektu przechodzi blisko słońca.

Każdy asteroida obraca się, a gdy obiekt zbliża się do Słońca, jego stroną do gwiazdy zaczyna się nagrzewać. Ciepło to może popchnąć asteroidy na inną orbitę, niż ten, na którym podróżował tak daleko.

Pamiętajmy, że ten rodzaj zbliżenia niekoniecznie prowadzi do katastrofalnych kosmicznej kolizji. Mimo tego czasu QA2 2016 i 2016 RB! przyjrzymy się bliżej, nie powinniśmy martwić się o ich orbit w dłuższej perspektywie.

Facebook Comments

log in

reset password

Back to
log in
Sprzedajnamsamochod.pl Skup samochodów używanych gdynia Skup samochodów gdynia