Rosyjska strona z ogromnym naruszeniem danych


hakerzy

Logowanie nazwy i hasła do ponad 98 milionów użytkowników rosyjskiego rambler.ru serwisu pocztowego podobno został skradziony i umieścić w Internecie.

Dane zawarte adresy e-mail i hasła, które zostały zapisane bez jakiejkolwiek ochrony, firma bezpieczeństwa powiedział.

Wyciekły Źródło powiedział ogromny cache mandatów datowane od 2012 roku, ale dopiero teraz wyciekły i umieścić w Internecie.

Rambler został opisany jako rosyjskiego odpowiednika Yahoo, ponieważ oferuje usługi e-mail, a także działa jako koncentrator treści wiadomości i dla jego użytkowników.

Źródło wyciekły złamał wiadomości o naruszeniu i powiedział, że nie zweryfikowała niektóre dane z pomocą rosyjskich dziennikarzy.

Rambler.ru nie odpowiedział na prośbę o komentarz w sprawie naruszenia.

Źródło powiedział wyciekły hasła związane z nazwami logowania zostały zapisane w „bez szyfrowania lub mieszania”. Zamiast tego powiedział, że został wymieniony w postaci zwykłego tekstu.a

Analiza długiej listy haseł pokazał, że „asdasd” był najpopularniejszym łańcuch, wykorzystywane przez ponad 723,000 osób, to powiedział.

Drugim najpopularniejszym hasłem wśród 98 milionów użytkowników to „asdasd123”.

W czerwcu tego roku, szczegóły dotyczące ponad 100 milionów użytkowników rosyjskiej służby VK.com zostały udostępnione w Internecie.

Kopie długiej listy loginów i haseł było oferowane w Internecie w cenie 1 Bitcoin (£ 456).

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

log in

reset password

Back to
log in
Sprzedajnamsamochod.pl Skup samochodów używanych gdynia Skup samochodów gdynia