Warner Bros donosi własną stronę jako nielegalne


Studio filmowe Warner Bros poprosił Google, aby usunąć własną stronę z wynikami wyszukiwania, mówiąc, że narusza prawa autorskie.

Zwróciła się również do giganta wyszukiwania, aby usunąć linki do legalnych witryn filmowych streamingu prowadzonych przez Amazon i przestrzeni powietrznej, a także IMDB bazy filmowej.

Wniosek został złożony w imieniu Warner Brothers przez Vobile, firma, która złoży setki tysięcy wniosków usuwania treści każdego miesiąca.

Warner Brothers nie ma jeszcze komentarza.

Samo-cenzura po raz pierwszy zauważony przez blog Torrent Freak , który powiedział Vobile uczynił niektóre „rażące błędy”.

W jednym wniosku, Google został poproszony, aby usunąć linki do oficjalnych stron do takich filmów jak Batman: The Dark Knight i matrycy.

Licencjonowane portale filmowe internetowych, takich jak Amazon i Sky Cinema odnotowano również za naruszenie praw autorskich.

„Warner przypadkowo próbując utrudnić publiczność znaleźć linki do legalnych treści, co jest sprzeczne z intencjami jej”, powiedział Ernesto van der Sar, od Torrent Freak.

Przezroczystość

Firmy takie jak Vobile zazwyczaj działają w imieniu największych wytwórni filmowych, raportowanie nielegalnie przesłane kopie filmów i programów telewizyjnych.

Google Raport przejrzystość mówi Vobile złożył ponad 13 milionów linki do usunięcia.

„Niestety Tego rodzaju błędy są bardzo powszechne,” powiedział Van der Sar.

„Piractwo monitorowania firmy często korzystają z systemów automatycznych, aby znaleźć i zgłosić naruszenie praw autorskich stron internetowych.

„Jestem prawie pewna, że stało się to również tutaj, biorąc pod uwagę oczywiste błędy, które zostały wykonane.

„Dobrym rozwiązaniem byłoby biało-lista źródeł spoza naruszania takich jak warnerbros.com i amazon.com – ale najwyraźniej tak się nie stało.”

Po przejrzeniu raportu Warner Brothers, Google nie zdecydował się usunąć linki do Amazon, IMDB i Sky Cinema od jego wyników.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

log in

reset password

Back to
log in
Sprzedajnamsamochod.pl Skup samochodów używanych gdynia Skup samochodów gdynia